niedziela, 29 czerwca 2014

Chomik dżungarski.

Chomik dżungarski (łac. Phodopus sungorus) podobnie jak chomik chiński jest chomikiem karłowatym oraz ma pręgę na grzbiecie biegnącą od czoła do nasady malutkiego ogonka :D


Wielkość chomika dżungarskiego w stosunku do innych
chomików.
 Chomik dżungarski jest o wiele mniejszy od chomika syryjskiego, większy od chomika roborowskiego i bardziej zaokrąglony od chomika chińskiego. Długość ciała chomika dżungarskiego wynosi do 9 cm, a ciężar ciała 30 – 40 g. Istnieje kilka odmian barwnych chomików dżungarskich. Zazwyczaj grzbiet jest jasnopopielaty z ciemną pręgą. Brzuszek jest jaśniejszy od reszty ciała.
Ubarwienie chomika dżungarskiego odmiany naturalnej.
Chomiki dżungarskie są bardzo żywymi, ale i nerwowymi zwierzątkami. Polecane są dla początkujących. Z reguły rzadko gryzą, jeśli nie sprawimy im bólu, ani się nie przestraszą.
Chomiki dżungarskie są samotnikami. Trzeba trzymać je oddzielnie. Chomik ten musi być sam panem swojego terytorium (w tym przypadku klatki | akwarium).
Płodność dżungarków jest stosunkowo wysoka. W ciągu roku rodzi od trzech do siedmiu razy, przeciętnie cztery do siedmiu młodych. Ciąża u chomików trwa 21 dni. Chomiki osiągają dojrzałość płciową po upływie 1 – 2 miesięcy.
Chomik dżungarski w niewoli żyje do 3 lat.

Chomik dżungarski - odmiana Pearl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz